Africa Eco Race 2018 / G. Petrus / P. Valaitis

SAUSIO 4, 2018

Petrus africa

2018.01.14
#12 St. Louis / Dakar : 292 km
Pervažiavimas St Louis / Niokhobas – 230 km
SS – Niokhob / Pink Lake 22 km
Pervažiavimas Pink Lake / Dakar  40 km

Dar neptaekėjus saulei Senegale, 2018m. Africa Eco Race dalyviai paliks bivuaką ir išvažiuos į 230km pervažiavimą iki Niokhob, žvejų kaimelio, esančio prie Atlanto vandenyno. Tradicinio paskutinio etapo startas – papludimyje. Unikalus momentas ir paskutinis kartas, kai reikia spausti koja metalą ir pabandykite pasiekti greičiausią laiką šiame mistiniame važiavime aplink Rožinį ežerą.
Visi finišą pasiekę dalyviai užvažiuos ant podiumo, įrengto Rožinio ežero pakarntėje.

21 vieta bendroje įskaitoje

2018.01.13
#11 Akjout / St. Louis : 558 km
SS – Akjoujt / Fimlit 219 km  : 219 km
Pervažiavimas Fimlit / St Louis – 339 km

 Kaip ir visada, šis paskutinis etapas Mauritanijoje bus gana trumpas, kad visi dalyviai dienos metu pasiektų bivuaką Saint Louis mieste, o tai, atsižvelgiant į muitinės procedūras ir užtvankos per Senegalo upę dangą užims nemažai laiko. Pradžia maršruto bus smėlinga, bet greita. 30% maršruto visiškai naujas ir tai bus ralio tipo maršruto dalis. 50km. sekcija pareikalaus gerų navigacinių gebėjimų važiuojant bekele ir ieškant pravažiavimų tarp koppų, kuriose nebus GPS atžymų. Tai viena iš sunkiausių navigaciniu požiūriu atkarpų važiuojant iki finišo. Prie finišo tikimės gausaus sirgalių būrio, norinčio pasveikinti nugalėtojus.
Senegale, Saint Louis oro uoste bus įrengtas paskutinis bivuakas
Didelis siurprizmas laukia kiekvieno iš AFRICA ECO RACE® komandos, ir tai bus dar viena puiki vieta pasimėgauti paskutiniu vakaru po Afrikos dangumi.

39 vieta etape
21 vieta bendroje įskaitoje po 11 etapų.

2018.01.12
#10 Amodjar / Akjout : 453 km
Pervažiavimas į startą – 45 km
SS – Atar / Akjoujt 408 km
Finišas – bivuake

Tai dar viena vaizdinga diena  dalyviams. Etapo startas tarp dviejų kalnų, kuriuos skiria smėlio kopos. Nuo pat etapo pradžios bus sunku važiuoti. Po šių kopų dalyviai pateks į įspūdingą kanjoną su sudėtingu pravažiavimu. Pradžia maršruto šiame kanjone atves į balto smėlio lomą, esančią netoli Toungat ir El Nhouk kanalo. Dar keletos kopų kirtimas su gražiu kraštovaizdžiu.
Į dienos pabaigą kopų pervažiavimas bus sunkesnis ir sunkesnis. Maršrutą bus galima įveikti jeigu navigatoriai atidžiai skaitys kelio knygą. Ši sudėtinga sekcija tęsis iki CP3 ir iki jo dalyviai gali prarasti daug brangaus laiko.
Pravažiavus paskutinį CP trasa bus lengvesnė. 10 etapas pats sudėtingiausias etapas jubiliejiniame Africa Eco Race

31 vieta etape
14 vieta bendroje įskaitoje po 10 etapų.

2018.01.11
#9 Amodjar / Amodjar : 488 km
Pervažiavimas į startą – 74 km
SS – Chinguetti / Chinguetti 340 km
Pervažiavimas į bivuaką – 74 km

Anksti ryte pervažiavimas į „Chinguetti“ bus labai platus, bet labai nelygus, dėl intensyvaus vietinio eismo, kuris kėlė pavojų dalyvių saugumui, šią atkarpą padarėme, kaip pravažiavimą. Ši antrojo ciklo ralio sekcija greičiausiai bus gražiausioji, be abejo, sunkiausia šio 10-osios jubiliejinio renginio dalis. Šių metų „AFRICA ECO RACE®“ dalyviai judės į ritinę Mauritanijos dalį, nei kada nors anksčiau. Chinguetti graži panorama, kur daug kilometrų tęsiasi smėlio kopų jūrą.Pirmoji dienos dalyje dalyviai neturės didelių sunkumų. Po CP1, esančio netoli Ouadane, švelniai prasidės kopos. Tai įvyks po to, kai dalyviai pravažiuos pro fantasišką gamtos stebūklą – „Afrikos akį“, kuris matomas iš kosmoso.

Giant-blue-eye-mauritania       akis

Po CP2 prasidės 100km kopų atkarpa. Tai bus sunkus išbandymas: pilotai privalės preciziškai vairuoti, kad neprarastų daug laiko. Tai, be abejo, turės didelės įtakos rezultatams. Iš finišo į bivuaką dalyviai važiuos tuo pačiu maršrutu. Kaip ir ryte.

 27 vieta etape
 16 vieta bendroje įskaitoje po 9 etapų.

2018.01.10
#8 Chami / Amodjar : 477 km
Pervažiavimas į startą – 1 km
SS – Chami / Azougui 439 km
Pervažiavimas į bivuaką – 37 km

Antrosio šio maratono dalies etapas prasideda lengva bekele ir nesudėtingu važiavimu per kopas. Vėliau dalyviai važiuos maršrutu, kuris bus miksas greitų atkarpų su smėlėtom atkarpom tarp skirtingų kopų sekcijų Mauritanijos šiaurės rytinėje dalyje. Trečioje Mauritanijos etapo dalyje prasidės tikrosios įspūdingos kopos. Primename, kad palaikymo komandos ir mechanikai negalės padėti ekipažams, todėl šį etapą dalyviai privalės važiuoti labai atidžiai.

21 vieta etape
16 vieta bendroje įskaitoje po 8 etapų.

2018.01.09
#7 Chami / Chami : 508 km
Pervažiavimas – 2 km
SS – 486 km
Pervažiavimas į bivuaką – 20 km

Kitoks „AFRICA ECO RACE®“ etapas – tai dvi kilpos. Patogus ir ekonomiškas variantas organizatoriams, žiniasklaidai ir palaikymo komandoms. Po etapo automobiliai statomi į „Parc Fermé“, tai reiškia, kad mechanikai negalės padėti.
Etapo pradžia greita ir smėlėta. Daug sudėtingų atkarpų navigacine prasme. Šis regionas yra populiarus tarp aukso ieškotojų. Jų darbų pasekmė – iškastos duobės, todėl vairuotojai turi būti atidūs. Didžiausias sunkumas laukia paskutiniuose 30km. kertant kopas, tai dygliuota kupranugarių „žolė“ kuri nemaloni žmogui ir automobiliui.
Prieš įvažiuojant į „Parc Fermé“, bus galimybė prisipilti kuro.

22 vieta etape
16 vieta bendroje įskaitoje po 7 etapų.

2018.01.08
#6  Dakhla / Chami : 650 km
Pervažiavimas – 429 km
SS – 211 km
Pervažiavimas – 10 km

Pervažiavimas iš Dakhlos buvo ankstyvas, nes sportininkų laukė Maroko – Mauritanijos pasienio procedūros. Maratono dalyviams jos buvo supaprastintos. Šis etapas visiškai naujas. Pirmoji Mauritanijos diena pilna naujovių, dalyviai važiuos smėlėta bekele. Greičio ruožo startas Boulanouar. Greičio ruožo pradžia drieksis šalia geležinkelio, vėliau prasidės bekelė. Kopų pabaigoje, puiki vieta žiniasklaidai, media komandoms filmuoti ir fotografuoti. Tiesa sakant, tai tik viena kopų atkarpa, bet sunki atkarpa. Tai bus geras apšilimas prieš ateinančius etapus.

26 vieta etape
16 vieta bendroje įskaitoje po 6 etapų.

2018.01.07
Poilsio diena (ne visiem)

2018.01.06
#5  Fort Chacal / Dakhla : 631 km
SS – 436 km
Pervažiavimas – 195 km
Paskutinis Marokinis etapas. Gražūs peizažai, lengvas etapas pilotams, bet sunkus navigatoriams – jiems reikėjo stipriai pasistengti, kad rasti kontrolinius taškus.

25 vieta etape
16 vieta bendroje įskaitoje po 5 etapų.

2018.01.05
#4 Etapas – Assa / Fort Chacal 497km. + 2km. pervažiavimas į bivuaką. Tai ilgiausias greičio ruožas per visą AFRICA ECO RACE organizavimą. Sudėtingas etapas navigacine prasme. Pradžioje smėlio dalis, vėliau akmenys pareikalaus iš navigatorių maksimalios koncentracijos. Toliau Maroko kopos ir įvairus  kraštovaizdis. Mažai vizualių taškų orientacijai…
G. Petraus ekipažas finišavo 20-as. Bendroje įskaitoje pakilo į 18 vietą.
p.s. įskaita bendra su sunkvežimiais.

2018.01.04
Africa Eco Race maratone dalyvaujantis Lietuvių ekipažas Gintas Petrus ir Povilas Valaitis pirmą etapą įveikė 43, antrajame buvo 23, o šios dienos etape 22. Po trijų etapų mūsų ekipažas bendroje įskaitoje – 22.

BF info

Partneriai